Jeśli przeglądasz tę stronę, to prawdopodobnie zastanawiasz się nad urlopem i rezerwacją noclegu w Rabce-Zdrój. A o to kilka powodów, dlaczego warto wypoczywać w Rabce-Zdrój:

Rabka Zdrój dzięki swojej unikatowej przyrodzie oraz bogactwu minerałów, słynie jako uzdrowisko dla dzieci i dorosłych. Pierwsze wzmianki na temat solanek rabczańskich pochodzą już z XIII wieku, kiedy to były wykorzystywane przez Zakon Cystersów.

Naukowych dowodów, potwierdzających wysoką wartość miejscowych solanek, dostarczyły badania krakowskich chemików - Adolfa Aleksandrowicza oraz Fryderyka Skobla, zaliczające rabczańskie solanki do najsilniejszych solanek jodowo-bromowyh w Europie. Z tego powodu Rabka stała się ważnym sanatorium w którym leczy się astmę oraz inne choroby górnych dróg oddechowych. Do obowiązkowych punktów na uzdrowiskowej mapie Rabki Zdrój należą m.in. Park Zdrojowy z pijalnią wód mineralnych oraz tężnią solankową (w najbliższym sąsiedztwie naszej willi).

Dzisiejsza Rabka to nie tylko uzdrowisko. Dzięki możliwości skorzystania z bazy noclegowej (naturalnie zapraszamy do rezerwacji pokoi w naszej Willi) oraz licznych atrakcji dla ciała i dla ducha, pobyt w Rabce gwarantuje udany urlop oraz regeneracje. Decydując się na odwiedzenie Rabki, koniecznie trzeba zaplanować wizytę w:


  • amfiteatrze w którym odbywają się liczne, cykliczne imprezy kulturalne

  • zabytkowym drewnianym kościele pw. Świętego Krzyża na Piątkowej Górze

  • parku rozrywki Rabkoland

  • muzeum etnograficznym im. Władysława Orkana, z bogatą wystawą zabytków lokalnego folkloru

  • skansenie taboru kolejowego w pobliskiej Chabówce

  • oraz co ucieszy szczególnie dzieci - w teatrze lalek Rabcio

Rabka oferuje także szereg atrakcji dla ludzi lubiących aktywne formy wypoczynku. Stanowi idealną bazę wypadową na wycieczki po szlakach Beskidu Wyspowego (m. in. Luboń Wielki, Ćwilin, Mogielica, Szczebel), Gorców (Turbacz ) oraz Beskidu Żywieckiego (Babia Góra).

Zimą do dyspozycji amatorów sportów zimowych pozostają stoki narciarskie oraz - ostatnio prężnie się rozwijające - trasy narciarstwa biegowego. Poszusować można na pobliskich stokach narciarskich (Maciejowa i Polczakówka), a także na oddalonym ok. 10 min autem od Rabki-Zdrój, stoku narciarskim w Spytkowicach.

Wieczorem można zaplanować biesiadę w towarzystwie góralskiej muzyki. Taką możliwość daje chociażby znana i lubiana w okolicy, klimatyczna karczma "Siwy Dym".

Dojazd do Rabki zapewnia słynna "Zakopianka". Aby ominąć jeszcze słynniejsze korki, zalecamy dojazd przez Mszanę Dolną oraz Rabę Niżną (trzeba zjechać z zakopianki już w Lubniu, a stamtąd to już raptem 15 minut do naszej willi).

Jeżeli chcesz spędzić wakacje na obcowaniu z naturą oraz oddać się błogiemu relaksowi, to czym prędzej zachęcamy do odwiedzenia naszych progów. Rezerwacji pokoi można dokonać telefonicznie lub drogą mailową. Już teraz zapraszamy do kontaktu z naszą recepcją.