Park Zdrojowy

Park Zdrojowy jest wizytówką miasta, podniósł standard wypoczynku i przyciągnął rzeszę kuracjuszy. Solanki wraz z innymi elementami małej architektury drewnianej w parku nawiązują do tradycji i tworzą wspólny dialog z krajobrazem. Konstrukcje solankowe kreują synergię z parkiem.

Żródło zdjęcia: własne

Skate i trial park

Kolejną inwestycją związaną z bliskim otoczeniem parku to Skate i trial park. Celem budowy było stworzenie miejsca lokalnej młodzieży z wcześniejszym wywiadem środowiskowym wśród młodzieży i podążeniu w wytyczonym przez młodzież kierunku zainteresowań. Skatepark cieszy się dużą popularnością i stanowi miejsce w jaki sposób można spędzać wolny czas.

Amfiteatr

Odremontowany amfiteatr znajduje się w samym sercu Rabki Zdrój nieopodal ul. Chopina. Jest to konstrukcja z drewna, oryginalna w swej prostocie. Drewniane miejsca siedzące mieszczące blisko 700 osób pokrywa miedziany dach, który został rozbudowany. Scena pokryta jest nową drewnianą nawierzchnią, schody kostką brukową, która dobrze komponuje się z deptakiem. Muszla koncertowa urozmaica krajobraz Rabki oraz stanowi atrakcję dla turystów przyjeżdżających do uzdrowiska. Jak wskazuje Strategia rozwoju Mają tutaj miejsce liczne koncerty, imprezy plenerowe, spotkania cykliczne, konkursy, happeningi, projekty edukacyjne dla osób uzdolnionych artystycznie, warsztaty w wielu dziedzinach sztuki. Ogromnym atutem uzdrowiska jest kultywowanie tradycji miejscowej i promowanie jej poprzez organizację licznych imprez i spotkań1.

Żródło zdjęcia: własne
Żródło zdjęcia: opracowanie własne

Kino Śnieżka

Na zlecenie urzędu miasta zmodernizowano Kino ,,Śnieżka”, które stało się awangardowym miejscem w Rabce. Budynek zyskał nowoczesny wygląd. Nowa armatura budynku, wnętrze wraz z oknami, drzwiami, dachem i elewacją zostało całkowicie odnowione. Nowopowstała sala kinowa mieści 350 miejsc, posiada profesjonalne nagłośnienie oraz cyfrowy projektor. Przy współpracy z krakowskim kinem „Kijów” w związku z Małopolskiej Sieci Kin Cyfrowych, zostanie uruchomione tu stacjonarne kino. Inwestycję udało się sfinalizować dzięki udziałowi w projekcie pn. ”Modernizacja Centrów Wolnego Czasu w Starej Lubovni i Rabce-Zdrój w celu poprawy oferty turystyczno-rekreacyjnej dla dzieci i młodzieży w ramach projektu „KOSTKA”, który jest współfinansowany z funduszy Unii Europejskiej2. Miejski Ośrodek Kultury zarządza kinem, oraz obsługą.

Teatr Rabcio

Serdecznie zapraszamy do udziałów w spektaklach dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych w Teatrze ,,Rabcio’’. Sztuki wystawiane w Teatrze zapoczątkowane zostały w 1949 roku, a po ponad 70 latach odbywają się w nowo powstałym, nowoczesnym i w pełni profesjonalnym obiekcie teatralnym otwartym w 2020 roku. Szeroka gamma repertuarów oraz warsztatów teatralnych powinna znaleźć się na liście każdego turysty jaki kuracjusza, jako atrakcja do odhaczenia na rabczańskiej liście rzeczy ciekawych do zrobienia.

Żródło zdjęcia: własne
Żródło zdjęcia: materiały prasowe Parku Rozrywki Rabkoland

Rabkoland

Rodzinny park rozrywki Rabkoland jest jednym z najbardziej pożądanych miejsc na mapie Rabki-Zdroju. Zapewnia całodzienną dawkę adrenaliny, radości oraz dobrej zabawy. Rabkoland to idealna propozycja na aktywne spędzenie czasu. Dla każdego odwiedzającego czeka świat pełen rozrywki i wyjątkowych postaci. Wasze dzieci będą mogli spełnić swoje największe marzenia, a o tej przygodzie nie zapomną na długo.